Menu

Αρμένικη επίσκεψη με 4-0 στη Σλοβακία

Την «χρυσή» ευκαιρία να περάσει πρώτη στον 2ο όμιλο των προκριματικών του EURO 2012 πέταξε στα σκουπίδια η Σλοβακία, η οποία γνώρισε την ήττα με το βαρύ 4-0 από την Αρμενία και παρέμεινε στην τρίτη θέση του ομίλου. Στο άλλο παιχνίδι η Π.Γ.Δ.Μ. επικράτησε 1-0 της Ανδόρας.
Στην Σλοβακία, η Αρμενία με εκπληκτική εμφάνιση ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο έκανε μια πολύ σπουδαία νίκη, έφτασε τους 14 βαθμούς και πλέον, ισοβαθμεί στην τρίτη θέση του ομίλου με την Σλοβακία. Το σκορ άνοιξε στο 57’ ο Μοβσισιάν, ενώ ο Μκιταριάν στο 70’ έκανε το 2-0. Δέκα λεπτά αργότερα ο Γκιαζαριάν σημείωσε το 3-0, ενώ το τελικό 4-0 έκανε ο Σαρκίσοφ στις καθυστερήσεις.

Στο άλλο παιχνίδι η Π.Γ.Δ.Μ. επικράτησε 1-0 με τον Ιβανόφσκι να πετυχαίνει το ένα και μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης. Στο παιχνίδι που έγινε νωρίτερα ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 0-0 με την Ιρλανδία.