Menu

Μοιρασιά στην Βουλγαρία, πρωτιά για Αρμενία

Βουλγαρία και Ιταλία μοιράστηκαν γκολ και εντυπώσεις στη Σόφια, μένοντας ισόπαλες 2-2 για τον δεύτερο όμιλο, ενώ η Αρμενία νίκησε με 1-0 την Μάλτα εκτός έδρας και απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής μπροστά από τις αντιπάλους της.

Ο Οσβάλντο πήγε να πάρει το ματς μόνος του στη Σόφια, αφού με δύο δικά του γκολ μέσα σε πέντε λεπτά (36’, 40’) έδωσε το προβάδισμα στην «σκουάντρα ατζούρα» που είχε μείνει πίσω στο σκορ από το γκολ του Μανόλεφ στο 30ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι όμως αντέδρασαν και έφεραν το ματς στα ίσα στο 66’ με τον Μιλάνοφ.

Οι Αρμένιοι πήραν το πρώτο "τρίποντο" απέναντι στην αδύναμη Μάλτα με 1-0 στην Βαλέτα. Ο Σαρκίσοφ έξι λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι (70’) σκόραρε για λογαριασμό των φιλοξενούμενων.
Πηγή: sport-fm.gr